Интересный форум для изучения Библии, о Христианстве, обсуждения Писании, христианские проповеди, фильмы, музыка, свидетельства бывших мусульман, христиан, истина об Исламе, общения с мусулманами

Xeyir və şərin mübarizəsi

Elshad ben-ELshaday
    Elshad ben-ELshaday
    מקומי
    מקומי

Xeyir və şərin mübarizəsi Azerba10
    Дата рег : 2011-07-13
    Благодарности : 374

Xeyir və şərin mübarizəsi Empty Xeyir və şərin mübarizəsi

Сообщение автор Elshad ben-ELshaday Чт Сен 21, 2017 12:28 pm

Xeyir və şərin mübarizəsi Serafimy-182733-73

RUHANİ MÜHARİBƏ
    ALLAH SƏLTƏNƏTİ – ŞEYTAN PADŞAHLIĞI
    Xeyir və şərin mübarizəsi

Yer üzündə ruhani müharibə Adəmin günahından sonra başladı.Adəm və Həvva Şeytana uyub günah edəndən sonra Tanrı həm Adəmə, həm Həvvaya həm də Şeytana müxtəlif cəza ayırdı.Və dedi ki; “Aranızda düşmənçilk salıram”Kiməsə qəribə gələ bilər, amma xeyir və şərin mübarizəsi olan ruhani müharibənin əsasını Allah Özü qoydu, amma Adəmin günahından sonra.Adəm günah etməsəydi bu müharibə də olmazdı.Bu müharibənin nə ilə qurtaracağı hələ Adəmin dövründən bəllidir, qadının soyundan gələn İsa Məsih İblisə qalib gələcək, günah üzündən yaranan əbədi ölümü aradan götürəcəkdi, amma bu müharibə böyük qurbanlar bahasına başa çatacaq, çünki Tanrıya ibadət etməyən milyardlarla insanlar iblis və cinlərlə birlikdə Cəhənnəmə atılacaq.Çoxlari ruhani müharibəni anlaya bilmir, bu müharibənin gedişatından bixəbərdi.Amma Müqəddəs Kitabı oxuyub öyrənəndə məlum olur ki, Ruhani müharibə elə fiziki müharibə kimidir, amma ruhanidir.Ona görə də ruhani müharibəni anlamaq üçün fiziki müharibələrə baxmaq lazımdır.Məsələn, fiziki müharibə həmişə torpaq üstündə gedir, ruhani müharibə insan uğunda.İnsanı torpaqdan yarandığı üçün torpaq adlandırmaq olar, Rəbb özü Adəmi Tövratın Yaradılışı kitabında “torpaq” adlandırır.Fiziki müharibədə odlu silahlardan istifadə edilir, ruhani müharibədə də, fərq bundandır ki, Ruhani müharibədə işlənən od görünmür.Məsihçilər “Atəş, atəş” nida edib dua edəndə Allah cinlərin başına od yağdırır.Ruhani müharibə Allahın yer üzündə yeganə ruhani ordusu olan Məsihin tərafdarları ilə şeytanın cinlərdən olan ordusu arasında gedir.Hər iki orduda da fiziki ordulardaki kimi başçılar, zabitlər və sıravi döyüşçülər var.Allahın Ordusu dua ilə, və Məsihin Müjdəsini təbliğ etməklə həm şeytana qarşı həm hücuma keçir, həm də müdafiə olunur.Dünyada xilasını alan və cənnətlik olan milyonlarla insanlar Allahın Ordusu vasitəsiylə Şeytanın əsirliyindən azad olunublar.Ruhani müharibə əsasən düşüncələrdə gedir, biz xilas Müjdəsini təbliğ edirik, insanlar düşünür, dua edir, Rəbb də onlara Həqiqəti açır.İsa Məsih Yəhyanın Müjdəsində deyir ki; Atam cəlb etməsə heç kimsə yanıma gələ bilməz” Demək ki, insanın xilası Allahdan asılıdır.Bütün saleh məsihçilər Allahın Səltənətində, və dinindən milliyyətindən asılı olmayaraq bütün qeyri məsihçilər şeytanın səltənətindədir.İndi isə  bu ruhani müharibə haqda Rəbbin mənə yuxuda göstərməsini yazmaq istəyirəm.Məsələn bir yuxuda görürəm ki, toplar düzülüb, prezident mənə görünüb qarşıdakı meşəliyi 3 saat atəşə tutmağı əmr edir.Yuxuda prezident görmək Allah deməkdir, çünki padşah Allahın surətidir.Meşə isə “xalq” deməkdir.Bununla başa düşdüm ki, Rəbb mənə 3 saat dua etməyi əmr edir.Allah həmişə ruhani müharibəni yuxularda mənə fiziki ruhani ilə başa salır, çünki insan ruhani aləmi görmədiyi üçün fiziki aləm üçün ruhani aləm çətin başa düşüləndi.Hətta Müqəddəs kitabda İsrail xalqının bütpərəst xalqları ilə müharibələri də ruhani müharibənin bir oxşarı idi.Başqa yuxuda görürəm ki, mən ermənilər tərəfə kəşfiyyata keçirəm, qayıdanda prezidentin qarşısında dururam, o oturub məni tərifləyir.Allah hətta bizi İblisin səltənətinə kəşfiyyata da göndərə bilər.Başqa bir yuxuda isə görürəm ki, evimizin eyvanına iri raketlər qurlaşdırılıb, pultu basıram biri uçur Rusiya tərəfə, o biri Ermənistan tərəfə.Mənim Qarabağda gedən döyüşlərlə heç bir əlaqəm yoxdu. Mən cəbhədə baş verənləri heç izləmirəm, hərçənd əsgərlərimizi üçün tez-tez dua edirəm.Ona görə bu yuxunun mənası ruhani müharibə barədədir.Mən bu yuxunu ok.ru da çox güclü təbliğə başlayanda görmüşəm, bununla Rəbb yuxuda mənim öz evimdəcə iblisin ordusuna qarşı necə döyüşdüyümü göstərirdi.Doğurdan da, 9 illik xidmətim dövründə belə uğurlu təbliğim olmamışdı.İmana aid vidolarıma bir neçə ay ərzində yuz mindən çox baxış oldu.Təkcə 2 həftəyə 3 müsəlman Xristianlığı qəbul etdi.Minlərlə adam videolarımı daimi izləyir.Biz iblisə qarşı dualarımızla, orucumuzla, və təbliğimizlə döyüşürük.Amma həyatımda səhv və günah edəndə belə yuxular görmüşəm.Bir yuxuda görürəm ki, tapşırıqla harasa gedirəm, qəfildən almanlar məni qabaqlarına qatıb geri qaytarırlar.Başqa yuxuda görürəm yol ilə gedirəm, qəfildən uzun, iri bir ilan qabağıma çıxır, mənim qorxudan ayağım tutulur, və özümə gələn kimi yoldan çıxıb başqa səmtə doğru qaçıram.Ümumiyyətlə mən yuxuda  ilan çox görmüşəm, həmişə də annakonda kimi iri və uzun ilanlar.Yuxuda da ilan görmək iblisdən başqa kim ola bilər ki...Tövratda və İncildə şeytan qədim ilan adlanlıb.Doğrurdan da Ruhani müharibə realdı, hətta bütün fiziki müharibələrdən də vacıbdir.Çünki fiziki müharibələr həmişə torpaq üstündə gedir, torpaq fanidir.Amma ruhani müharibə insan canı uğrunda.İnsan canı isə əbədidir, insan əbədi yaşayacaq, ya Cənnətdə, ya da Cəhənnəmdə.Bir yuxuda görürməm ki, kəndin içi ilə yol ilə gedirəm, görürəm ki, qarşıda buynuzlu bir heyvan var, çox qəzəblidi və buynuzu ilə hasarı vurur, məni görən kimi buynuzunu qabağa tutub mənə sarı sürətlə qaçmağa başladı, mən çönüb qaçmaq istədim, arxaya baxanda görürəm ki, gəldiyim yol bağlıdı, bir neçə saniyə əvvəl gəldiyim yol 2 böyük darvaza ilə bağlanıb.Heyvan mənə yaxınlaşmamış qəfildən mən başqa bir evdə peyda oldum.Həmin gecə mən yatanda cin ruhu mənə hücuma keçmişdi, qalxıb dua edən kimi uzaqlaşdı. Başqa bir yuxuda görürəm ki, Rusiyadyam, xarici maşınla gedirəm, qəfildən maşın yox oldu. Mən piyada getməyə başladım və qəfildən də qarşıma iki rus əsgəri çıxdı mənim Rəbbdə olan xidmətimə söydü.Mənə realda heç kim söymür, mənə adətən cin ruhları söyürlər.Həmən gün atamla aramızda inciklik oldu, o da məsihçidir, bir müddət danışa bilmədik.Sonra anladım ki, bizim aramızı vuran o iki cin ruhu imiş.Onlar daim məsihçilərin arasını vurub  onları ayırmaq istəyirlər.Yenə başqa bir yuxuda da görürməm ki, qarşıda meşəlik var mən yanımda olan naməlum döyüşçülərlə ora atəş açıb döyüşürük, amma heç cür irəliləyə bilmirik.Elə vaxt olub ki, cinlər mənə hər dəqiqə söyüş söyüb məni təhqir ediblər. Mən 3 gün yata bilməmişəm, mən onları qaraltı kimi görürdüm. Onlar 3 nəfər idilər.Çoxlu dau etdim.O günlərdə yuxuda görürəm ki, evimizdə 3 nəfər avara oğlan var, evdə səs-küy edirlər, məni yatmağa qoymurlar.Biri çarpayımda uzanıb, əsəbiləşib lopatkanı götürüb onun boğazına dirəyib evdən çıxmağını istədim.Onlar da bir bir çıxdılar.Onlar cinlər idilər.Biz dua edəndə Rəbb həmişə onları qovur.Həyatımda biricn dəfə 3 gün oruc tutanda gecə yuxuda görürəm ki, göydə manitor var, orada döyüş gedir, mən də yanımda olan adamlara onu göstərib deyirəm ki, heç vaxt belə döyüş olmayıb.Oruc şeytana qarşı ən böyük silahımızdır,orucumuzu nə qədər uzatsaq döyüşümüz də çox güclü olur.Həmin günlər cin ruhları məni çox narahat edirdilər, dincəlməyə qoymurdular, onlar məni ən çox, mən dincələndə narahat edirlər.Amma 3 gün oruc tutan kimi sanki Rəbb onları 90 % geri atdı, artıq məni əvvəlki kimi narahat edə bilmədilər.Bütün bu yuxuları mən ruhani müharibə ilə əlaqədar oduğu üçün yazıram.Başqa bir oruc tutduğum günü də görürəm ki, məşədəyəm, çəngavər görkmində atın belində oturmuşam., yanımda iki döyüşçü, arxada da qoşunumuz dayanıb və  düşmənin hücumunu gözləyirik.Yuxular barədə bu qədər.Amerika bir caduğər, hansı ki 25 il Şeytana xidmət edib, indi o xristiandı.O danışır ki, cadugər olduğu dövrdə daim xristianlara pislik etməyə çaışıb.O deyir daim müxtəlif yerlərə cin ruhları atırdı ki, insanlarda xəstəlik əmələ gəlsin, hamilə qadınlar ölsün.Hamı, hətta polislər belə ondan qorxudu.Amma həqiqi xristianlara heç nə edə bilmirdi.Deyir xristianlar həmişə dua edəndə alov dalğası məni geri atırdı.O danışır ki, bir dəfə onun rayonuna bir xristian musiqi qrupu gəlib orda Allaha həmd ilahiləri oxuyurdu, o gedib ki, onları ordan qovsun, amma onlara çatanda görüb ki, o adamların ətrafında alovlu hasarlar var.Və o cadugər onlara bir şey edə bilməyib.Müqəddə Kitabda yazılanların hamısı gerçəkdi, Zəburda deyilir Rəbb mənim qalamdır.Bax Rəbb öz övladlarından olan Ordusunu belə qoruyur. Qısasi, bu müharibədə iblisin istəyi budur  ki, çox adamı Cəhənnəmə aparsın, çünki o, Cəhənnəmə atılacağıım dəqiq bilir.Hər bir məsihçi də istəyər ki, onun vasitəsiylə bacardıqca çox adam xilas olub əbədi həyat alsın.Bu mövzunu oxuyan hər  bir adam bilsin ki, dinindən asılı olmayaraq daim günah edən hər bir insan günahın quludur.Günahdan asılı olmaq demək şeytana qismən də ibadət etmək deməkdir, şeytana ibadət edən heç bir insan Allahla qovuşmayacaq.Günahdan qurtulmağın yeganə yolu İsa Məsihlə əhd kəsib Onun Təlimini qəbul edib Tanrının Ruhu olan Müqəddəs Ruhu qəbul etməkdir.Harda Müqəddəs Ruh var. Orda azadlıq var.Məsihçi müxtəlif sıxıntılardan keçsə də mütləq xilas olacaq.Müqəddəs İncildə də yazıldığı kimi, dünyaya qalib gələn Allahın Oğıu deyilsə bəs kimdir.İsa Məsihə iman edən hər bir həqiqi məsihçiyə ruhani möhür vurulur, və şeytanın o adamı böyük günaha batırmasına Rəbb heç vaxt izn verməz.Xeyir və şərin mübarizəsi olan və 6 min ildən artıq davam edən bu Ruhani Müharibəni daha yaxından anlamaq istəyirsə Müqəddəs Kitabdakı müharibələri oxuyub öyrənsin, əsas da Hakimlər və Padşahlıqlar kitablarını.İblis ona itaət edən xalqlarla həmişə İsrail xalqını yox etmək istəyib, o həmişə müxtəlif istiqamətlərdən israillilərə zərbə vurmağa çalışıb, bəzən də içəridən.(Hakimlər kitabında Avimələkin hekayəsini oxu) Beləcə də Şeytan, Məsihin kilsəsini daim məhv etməyə çalışır, müxtəlif istiqamətdən, bəzən  də içəridən.İsrail hakimi Şimşon bir döyüşdə tək  başına min nəfər düşməni qırıb, başqa İsrail hakimi 600 nəfəri, bundan əlavə həm padşah, həm də peyğəmbər olan Davudun ordusunda elə döyüşçülər var idi ki, bir döyüşdə 800, 300 nəfəri qırıb.Davudun özü on minlərlə düşmən döyüşçüsünü təkbaşına məhv edib.Xristianlıq - Ruhani İsraildi.İsraillilər necə bir döyüşdə bu qədər düşmən qırıbsa, ruhani israillilər olan xristianlar bir döyüşdə iblisin o qədər cinlərini qovub.İsrail padşahı İlyas peyğəmbərin üstünə 50 nəfərlik dəstə göndərəndə İlyasın bir kəlməsiylə Allah göydən onların üstünə od yağdırıb məhv etmişdi.Bax məsihçilərin üstünə Şeytan cinlərdən ibarət dəstə göndərəndə Allah onların üzərinə beləcə od yağdırır.Amma ruhani müharibədə, fiziki müharibə ilə fərqli ölüm yoxdu, yəni nə Allahdan doğulan məsihçi, nə də cin ruhları öımür.Cismlə müqayisədə ruh ölməzdi.Amma vaxtı çatandan Tanrı, iblis və onun bütün cinlərini odlu gölə atacaq.

Текущее время Вс Июн 30, 2024 8:34 am